Pomidorai man asmeniškai yra pačios gardžiausios daržovės, kurios idealiai tinka įvairioms salotoms, karštiems patiekalams bei užkandžiams. Bet rasti gerus vaisius, ypač ne sezonu, nėra taip jau paprasta. Pabandome išauginti pomidorus savarankiškai. Tai daug paprasčiau, nei jums atrodo.
Auginimui tau prireiks subrendusio kokybiško pomidoro. Atpjauname 1,5 centimetro storio gabaliuką.
Patalpiname jį vazone su dirva. Pridengiame vieno centimetro storio žemės sluoksniu. Apsukame vazoną maistine plėvele, kad sėklos išdygtų.
Kai jau sėklos ims dygti, jūs turite du pasirinkimo variantus. Jeigu jums norisi gauti 1 arba 2 stiprius augalus, kruopščiai pašaliname visus daigus, išskyrus 1-2. Jeigu jūs norite gauti keletą augalų, atsargiai atskiriame daigus bei persodiname į skirtingus vazonus.
Paprastai pomidoro griežinėlio daiginimui gaunasi savaitė. Po kurio laiko atsiras iškart keli daigai.
Fotografijose žemiau jūs matysite visą pomidorų auginimo tokiu būdu ciklą.
Praėjus savaitei po sodinimo.
Po 3 savaičių nuo sodinimo.
Persodinti augalai.
Praėjus 30 dienų nuo auginimo.
Praėjus pusantro mėnesio po sodinimo.
Persodinimas į didesnį vazoną.
Užuomazga praėjus 4 mėnesių po sodinimo.
Ar jau išmėginote? ;) Pats laikas tai padaryti.
Nustokite pirkti avokadus. Štai kaip galima užsiauginti avokado medį namuose, vazonėlyje.
1. Sėklos sudaiginimas
Paimame avokado sėklą, įsmeigiame keturis dantų krapštukus į ją. Įsitikiname, kad jie yra visi vienodame aukštyje.
Uždedame avokado sėklą ant stiklinės vandens. Naudojame dantų krapštukus taip, kaip parodyta piešinyje.
Leidžiame sėklai gerti vandenį iš stiklinės nuo 2 iki 6 savaičių, šiltoje vietoje, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose.
Per tą laiką turi išaugti šaknis bei stiebelis. Kai šaknys išaugs iki 6 colių (~15 centimetrų), nukerpame jas iki 3 colių (~7,5 cenetimetro). Leidžiame šaknims sustorėti, o lapams paaugti.
2. Laikas sodinti
10 colių (25 centimetrų) skersmens puodynę pripildome žemėmis. Centre padarykite duobutę ir įstatome ūgliuką. Drenažui galima naudoti terakotinį vazoną su kiauryme dugne.
Žemė privalo būti drėgna, bet ne per daug. Laistome reguliariai. Jeigu lapai ima gelsti arba kabo, leidžiame žemei pradžiūti, o paskui laistome, bet mažiau.
3. Mėgaukitės savais avokadais!
Jums tai pavyko! Laistome savo avokadą ir jūs pastebėsite, kaip pradės formuotis vaisiai, bet tai užims dar gana ilgą laiko tarpą. Laukiame savo avokadų!