Naminis migdolų pienas be cukraus - gamyba namuose

2025-03-29 Autorius oSkanu.lt

Naminis migdolų pienas be cukraus - gamyba namuose
Naminis migdolų pienas – tai puikus natūralus gėrimas, kurį pasiruošti galima vos per kelias minutes aktyvaus darbo. Migdolų pienas yra vienas populiariausių augalinių pieno alternatyvų pasaulyje dėl savo subtilaus, švelnaus skonio ir daugybės maistinių savybių. Skirtingai nuo parduotuvėje perkamo migdolų pieno, kuriame dažnai galima rasti įvairių priedų ir konservantų, naminis migdolų pienas yra visiškai natūralus, pagamintas tik iš kokybiškų migdolų riešutų ir tyro vandens. 

Šis receptas yra itin paprastas – migdolus tereikia iš vakaro užpilti vandeniu, kad per naktį išbrinktų, o ryte juos nuplauti, sumaišyti su šviežiu vandeniu bei pagal skonį – natūraliais saldikliais ir prieskoniais, ir perkošti. Visas aktyvus gaminimo procesas užtrunka vos 10 minučių! Namuose pagamintas migdolų pienas išsiskiria tikru, sodriu migdolų skoniu ir kvapu, kurio niekada nepajusite gerdami parduotuvėje pirktą produktą. 

Šį augalinį pieną galima naudoti labai įvairiai – gerti gryną, dėti į rytinę kavą, arbatą, vartoti su javainiais ar košėmis, naudoti gaminant blynus, pyragus, kokteilius, padažus ir kitus patiekalus. Jis puikiai tinka vegetarams, veganams, žmonėms su laktozės netoleravimu ar tiesiog tiems, kurie nori paįvairinti savo mitybą sveikesnėmis alternatyvomis. 

Galimos ingredientų alternatyvos
 

Šį paprastą migdolų pieno receptą galima lengvai pritaikyti pagal savo skonį: 
Reklama

  • Vietoje paprastų migdolų galima naudoti skrudintus migdolus (jie suteiks sodresnį skonį) arba blanširuotus migdolus (be odelių, tada pienas bus šviesesnis ir švelnesnis).
  • Klevų sirupą galima pakeisti medumi, agavų sirupu, kokosų cukrumi, stevija arba datulių sirupu pagal skonį ir dietinius poreikius.
  • Vanilės esenciją galima pakeisti vanilės ankšties sėklomis, vanilės ekstraktu arba vanilės milteliais.
  • Cinamoną galima pakeisti kardamonu, muskato riešutu, imbieru arba visai praleisti.
  • Vandens ir migdolų santykį galima keisti – naudojant mažiau vandens, pienas bus tirštas ir kremingas, naudojant daugiau – skystesnis ir mažiau kaloriškas.


Reklama

Patiekalo gaminimo patarimai
 
  • Geriausia naudoti aukštos kokybės, organiškus migdolus – jie užtikrins geriausią skonį ir maistinę vertę.
  • Migdolų mirkymas ne tik suminkština riešutus, bet ir padeda pašalinti fitinę rūgštį, kuri gali trukdyti mineralų įsisavinimui.
  • Norint gauti skaidriausią ir švelniausią pieną, geriausia jį filtruoti per specialų riešutų pieno maišelį arba ploną medžiagos skiautę.
  • Jei mėgstate tirštesnį, kremišką pieną, naudokite santykį 1:3 (1 dalis migdolų ir 3 dalys vandens), jei norisi lengvesnio – santykį 1:4 arba 1:5.
  • Naminis migdolų pienas natūraliai susisluoksniuoja stovėdamas – prieš vartojimą visada gerai suplakite arba pakratykite.
  • Laikykite sandariame stikliniame inde šaldytuve, idealiai – ne ilgiau kaip 4 dienas, nes jame nėra konservantų.

Ingredientai

    • Migdolai: 1 stiklinė (150 g)
    • Vanduo: 3,5 stiklinės (875 ml)
    • Klevų sirupas: 1 šaukštas (20 ml)
    • Natūrali vanilės esencija: 1 šaukštelis (5 ml)
    • Cinamonas: 0,5 šaukštelio (2 g)
    • Jūros druska: 0,5 šaukštelio (2 g)

    Recepto paruošimas

  1. 1. Migdolus kruopščiai nuplaunate po tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte bet kokius nešvarumus ar dulkes.
  2. 2. Nuplautus migdolus sudėkite į dubenį ir užpilate juos karštu vandeniu. Palikite juos mirkti per naktį (mažiausiai 8 valandas), kad tinkamai išbrinktų ir suminkštėtų.
  3. 3. Kitą rytą pastebėsite, kad migdolai bus žymiai padidėję ir išbrinkę. Mirkymo vandenį būtina nupilti, o migdolus gerai nuskalaukite po tekančiu vandeniu.
  4. 4. Išbrinkusius ir nuplautus migdolus sudedame į kokteilinę. Užpilame švariu, šaltu vandeniu (3,5 stiklinės) ir plakame dideliu greičiu apie 1-2 minutes, kol migdolai visiškai susmulkėja ir skystis tampa vientisas, pieno baltumo.
  5. 5. Paruošiame didelį dubenį ir uždedame ant jo kiaurasamtį, išklotą tankia medžiaga, specialiu riešutų pieno maišeliu arba keliomis sluoksniais marlės. Supilame susmulkintą migdolų masę ir leidžiame skysčiui nutekėti.
  6. 6. Kai didžioji dalis skysčio nuteka, švelniai spaudžiate likusius tirščius, kad išgautumėte kuo daugiau pieno. Atidėkite tirščius – jie pravers vėliau.
  7. 7. Gautą migdolų pieną rekomenduojama dar kartą perkošti, kad jis būtų visiškai skaidrus ir be tirščių. Perkošę supilkite jį atgal į kokteilinę.
  8. 8. Į migdolų pieną įdedame jūros druskos, beriame cinamono, supilame klevų sirupą ir vanilės esenciją. Trumpai plakame, kad visi priedai gerai pasiskirstytų.
  9. 9. Paruoštą migdolų pieną supilame į sandarų stiklinį indą ir laikome šaldytuve. Atminkite, kad naminis pienas išsilaiko iki 4-5 dienų, tad gaminkite tiek, kiek galite suvartoti per šį laikotarpį.
  10. 10. Iš likusių migdolų tirščių galite pasigaminti naudingų migdolų miltų. Tirščius tolygiai paskleiskite ant kepimo popieriumi iškloto kepimo skardos.
  11. 11. Įkaitinkite orkaitę iki 100°C temperatūros ir džiovinkite migdolų tirščius apie 1 valandą. Kas 15-20 minučių pamaišykite, kad jie džiūtų vienodai.
  12. 12. Išdžiovintus ir atvėsusius migdolų tirščius sumalame kavos malūnėliu arba susmulkiname maisto smulkintuvu, kol jie tampa panašūs į miltus.
  13. 13. Migdolų miltus laikome sandariame inde, sausoje vietoje. Juos galima naudoti kepiniams, blynams, sausainiams gaminti vietoj įprastų miltų arba sumaišyti su įprastais miltais.

Grazina Molneriene

Ar sutrintus migdolus užpilti virintu atvėsusiu vandeniu ?
Atsakyti
Jogų arbata - masala chai
(1)