Sužinokite, kodėl yra pilama druska ant žarijų kepant mėsą

2021-05-28 Autorius oskanu.lt

Sužinokite, kodėl yra pilama druska ant žarijų kepant mėsą
Šiltuoju metų laiku visada viskas priklauso nuo to, kas žino, kaip gaminti minkštus, sultingus šašlykus. Bet darbas nėra lengvas: mėsai ir angliams reikia akies ir patirties! Juk didžioji dalis sėkmės priklauso ne nuo marinato, o nuo kepimo būdo, atstumo iki žarijų, vienodo karščio. Tačiau yra dar vienas niuansas – kulinarinė technika, kurią sudaro druska žarijose.

Norime, kad šį sezoną jums būtų lengviau kepti mėsą. Todėl dalijamės su jumis vienu keistu triuku, kurį anksčiau ar vėliau sužino ir išbando kiekvienas. Šis metodas yra naudojamas bet kuriuo metų laiku, be išimties, gaminant visus produktus.

Kodėl pilama druska ant žarijų?


Reklama

Taigi, sunkiausias dalykas gaminant mėsą yra žarijų deginimas. Daugelis iš mūsų yra tiesiog apsiginklavę vandens buteliu ir periodiškai gesina ugnies apimtas vietas. Dėl to mėsa kepama netolygiai, kartais ji tampa šiek tiek sausa ir netgi gali sudegti.


Tuo pačiu metu pilant vandenį ant anglių sumažėja šiluma, padidėja kepimo laikas, jį tampa sunku apskaičiuoti. Kodėl sugadinti gerąsias žarijas, ant kurių galite papildomai kepti daržovių garnyrą? Tačiau visi nori, kad ir vilkai būtų sotūs, ir avys būtų saugios – išlaikytų šilumą ir tuo pačiu gautų sultingą, o ne sudegusią mėsą.
Reklama
Tam jums reikalinga įprasčiausia stalo druska. Pakanka kelių žiupsnelių, kad išspręstų žarijų problemą dėl riebalų užsidegimo kartą ir visiems laikams.



Reklama
  • Paruoškite žarijas.
  • Prieš kepdami mėsą, paimkite apie 100 g druskos (paprastai užtenka poros ar trijų saujų).
  • Pabarstykite žarijas druska. Atsargiai! Druska pradeda sprogti kaip vanduo karštoje keptuvėje, todėl rūpinkitės savo oda.
  • Kai reakcija pasibaigs, pradėkite kepti mėsą pagal savo mėgstamą receptą.

Reklama

Druska neleis riebalams užsidegti. Be to, šis triukas žymiai sumažina skraidančių pelenų kiekį. Grilis kepamas vienoda šiluma 15 minučių – geriausiomis gruzinų tradicijomis. Tačiau vis tiek jums reikia skysčio! Bet kitam reikalui.

Faktas yra tas, kad vis tiek reikia drėkinti mėsą. Tai suteikia pikantiškumo. Šiam tikslui tinka alus (geriausia nefiltruotas) arba sausas vynas, praskiestas santykiu 1: 1.

Tikimės, kad įvertinsite tokiu būdu iškeptą mėsą. Druskos triukas sutaupo daug pastangų ir laiko. Beje, druska nebūtinai turi būti purios formos.

Kepsnių meistras: Kodėl prieš kepant šašlykus, verta žarijas pabarstyti druska




Tokį šašlykų kepimo būdą išgirdau iš vieno savo draugo – patyrusio kepsnių meistro.

Apie šį metodą jau buvau girdėjęs viena ausimi, tačiau, tiesą sakant, dar nebuvau jo išbandęs: jei klausytum kiekvieno patarimo, kaip reikėtų kepti šašlykus, šia tema ilgai ir nuobodžiai mąstytum.

Kiekvienas žmogus turi savų kepimo gudrybių ir subtilybių, tačiau šis metodas tikrai padeda.

Kad būtų aiškiau, visą procesą papasakosiu detaliau – galbūt tikrai išbandysite, rašo svetainės mediafan.ru skaitytojas.


Reklama

Ruošiantis kepti šašlykus, pirmiausia reikėtų išvalyti šašlykinę nuo senų pelenų ir anglių.

Mano šašlykinė yra be angų.

Kažkas sakys, kad tai yra blogai, o aš teigsiu, kad būtent tokia šašlykinė ir turi būti.

Su niekuo nesiginčysiu.

Pripilame į šašlykinę anglių.
Reklama

Pridedame skiedrų ir, tiesą sakant, darome viską, kaip įprastai. Iš karto paaiškinsiu, kad mes nesūdysime anglių, kaip išsireiškė vienas mano pažįstamas, kai prasitariau, ką ketinu daryti.

Uždegame ugnį ir laukiame, kol anglys įkais. Iš anksto pasiruošiame druskos.



Galima naudoti tiek rupią, tiek smulkią druską.

Kai anglys pradės žioruoti, galime vėduokle nupūsti pelenus. Į saują pasemiame druskos ir pabarstome ja anglis.

Kodėl ant žarijų verta užberti druskos?

Viskas labai paprasta: dabar, kai nuo mėsos pradeda kapsėti riebalai, žarijose neįsiplieks ugnis ir jums nereikės jos gesinti vandeniu. 
Reklama

Druskos nereikia barstyti nuolat – pakanka jos užberti vieną kartą prieš pradedant kepti šašlykus.