Tokių paukštienos kotletų su grikiais recepto išmokau iš savo draugės mamos. Jie gaunasi lengvi ir švelnūs, pagaminti iš kalakutienos arba vištienos ir grikių.
Taigi, trumpai tariant, rekomenduoju pasigaminti netradicinius kalakutienos arba vištienos kotletus. Kaip jau minėjau, slaptoji sudedamoji šių kotletų dalis yra virti grikiai. Maltos kalakutienos ir grikių santykis turi būti vienas prie trijų, tai yra, jeigu turite 100 gramų virtų grikių, maltos kalakutienos reikės 300 gramų. Grikiai kotletams suteiks purumo, pikantiškumo bei skalsumo.
Be kalakutienos ir grikių, kotletams pasigaminti taip reikia didelio svogūno, česnako skiltelės, kiaušinio ir prieskonių. Svogūną visada stengiuosi pjaustyti labai smulkiai - du trečdalius jo pakepinu, o likusį trečdalį beriu tiesiai pas maltą mėsą. Kalbant apie prieskonius, esu mėginusi kelias džiovintų žolelių versijas; ši - su bazilikais ir raudonėliais, mano mėgstamiausia.
Kotletus rekomenduoju daryti nedidelius. Labai dailu ir gardu. Itin skanu patiekti su
bulvių koše ir
šviežių daržovių salotomis.
Galimos ingredientų alternatyvos
- Nors originalus receptas sukurtas naudojant kalakutieną arba vištieną, šiuos kotletus galima ruošti ir iš kitų rūšių mėsos. Puikiai tiks ir malta jautiena, triušiena ar net kiauliena.
- Grikius galima pakeisti kvinoja, bulguru arba perlinėmis kruopomis, tačiau tuomet patiekalo skonis ir tekstūra bus šiek tiek kitokie.
- Jei neturite šviežių svogūnų, galite naudoti svogūnų miltelius arba kepintus svogūnus iš parduotuvės.
- Prieskoniai gali būti keičiami pagal jūsų skonį – gali puikiai tikti ir kiti Viduržemio jūros žolelių mišiniai, šviežias petražolės, krapai ar kalendra. Eksperimentuokite su kalendros, ciberžolės ar kumino prieskoniais, jei mėgstate ryškesnius skonius.
- Vietoje kiaušinio galite naudoti 1 valgomąjį šaukštą linų sėklų, išmirkytų 3 valgomuosiuose šaukštuose vandens, arba komercines kiaušinio pakaitalas.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Reklama
- Norint pasiekti geriausią rezultatą, verta atkreipti dėmesį į kelis svarbius momentus. Pirmiausia, grikius rekomenduoju virti šiek tiek ilgiau nei įprasta, kad jie taptų minkštesni ir lengviau susijungtų su mėsa. Tačiau svarbu nepervirkite – jie neturėtų virsti koše.
- Formuojant kotletus, rankos turėtų būti drėgnos, tai padės išvengti masės lipnumo. Jei masė vis tiek per daug skysta, galite įdėti šiek tiek virtų ir sutrintų bulvių arba nedidelį kiekį avižinių dribsnių, tai padės jai išlaikyti formą.
- Kepant kotletus, svarbu palaikyti vidutinę temperatūrą – per aukšta temperatūra gali nudeginti kotletų išorę, o vidus liks neiškepęs. Taip pat rekomenduoju neuždengti keptuvės dangčiu, kad drėgmė galėtų laisvai išgaruoti, o kotletai įgautų gražią, traškią plutelę.
- Jei ruošiate didesniį kiekį, iškeptus kotletus galite laikyti šiltus orkaitėje, įkaitintoje iki 120°C temperatūros. Taip jie išliks karšti, bet neišdžius.
V
Atsakyti