Kai pirmą kartą paragavau "Kani" mišrainės, buvau itin maloniai nustebinta jos švelnaus skonio, žaismingai spagečių pavidalu supjaustytais ingredientais, pasirinktų produktų paprastumu ir nuostabia tarpusavio darna. "Kani" salotose ingredientai pakeičia savo individualų skonį bei sukuria naują, nepatirtą gaivumą. Man asmeniškai ši mišrainė buvo tobulas atradimas; pamėginkite, gal patiks ir jums. Mano vaikai per įvairias šventes renkasi vietas prie stalo arčiau šios mišrainės, o tai jau daug ką pasako.
Šioje mišrainėje yra naudojamos "Krabų lazdelės". Tai yra žuvies produktas, įprastai gaminamas iš šiaurinių jūrų menkės, saidos, Pietryčių Azijos vandenų baltojo karšio arba karoso. Žuvies mėsa sumalama ir išverdama, pridėjus krakmolo, kiaušinio baltymo ir pagardų. Pagaminta masė vadinama "surimi" - tai Japonijos tradicinės virtuvės patiekalas. Iš surimio masės įprastai gaminami kamuoliukai, kurie pagardinami įvairiais prieskoniais, padažais ir sultiniu.
"Krabų lazdelių" gamyba prasidėjo dar 1973 metais ir šiomis dienomis jos tapo populiariausiu surimi patiekalu. Iš surimi masės formuojami lakštai, kurie susukami į lazdeles ir nudažomi raudonais maistiniais dažais, šitaip siekiant imituoti krabo mėsos vaizdą. Geresnės kokybės krabų lazdelėse yra skoniui naudojamas natūralus krabų kiautų nuoviras, žemesnės kokybės produkte - dirbtiniai pagardai. Aš pati visada atskiriu juos pagal kainas, kai pasirenku dvigubai brangesnį produktą, tai dažniausiai ir skonis būna natūralesnis bei geresnis, nes mažiau jaučiasi krakmolas.
Skaniau mišrainėje būtų naudoti virtų krabų mėsą. Bet daug laiko užima krabų mėsos išgvildenimas. Kartais aš gamindama naudoju konservuotą krabų mėsą white crab meat - angl. Ji yra parduodama 170 gramų arba 300 gramų indeliuose. Kainuoja gan brangiai, bet dėl švenčių tikrai apsimoka paįvairinti stalą. Konservuose arba atskirtos iš kiautų virtų krabų mėsos neįmanoma suformuoti į juosteles. Tad tokiu atveju aš rekomenduočiau formuoti mišrainę užkandžių lėkštelėse, žiedo formoje. Kulinarinę žiedo formą galite nusipirkti specializuotose įrankių ir indų parduotuvėse, arba ją galite pasigaminti iš tuščio metalinio konservų indelio, arba plastmasinio indelio, nupjovus dugną.
"Kani" salotoms visi ingredientai pjaustomi 3 milimetrų pločio ir maždaug 12 centimetrų ilgio juostelėmis. Man kruopštus pjaustymas užtrunka maždaug 15 minučių, o patiekalas susivalgo visada per greitai. Savo mišrainę papuošiu karambolos arba citrinos griežinėliais.
Reklama
Paruošimui reiks turėti patogų aštrų peiliuką, kulinarines žnyples - maišymui ir "sūkuriniam" patiekimui lėkštutėse.