Autorius apie receptą
Šiandien noriu pasidalinti receptu, kuris pakeitė mano požiūrį į biskvitus. ĮSIMYLĖJAU ŠĮ BISKVITĄ! Drėgnas, bet kartu ir purus, stabilus, tvirtas ir vanile kvepiantis! Šis genoise tipo vanilinis biskvitas yra vienas iš tų receptų, kuris niekada nenuvilia ir visada sulaukia komplimentų. Jis pasižymi neprilygstama tekstūra – išorėje švelniai traškia plutele, o viduje minkštu, drėgnu ir puru minkštimu. Klasikinis prancūziškas genoise biskvitas yra daugelio tortų pagrindas, kuris puikiai sugeria sirupus, kremą ir išlaiko formą. Šio recepto paslaptis – idealus kiaušinių išplakimas ir tinkamas sviesto kiekis, kuris suteikia biskvitui drėgmės ir ilgai išliekančio švelnumo.
Reklama
Galimos ingredientų alternatyvos - Nors receptas tobulas toks, koks yra, visada galima eksperimentuoti pagal savo skonį ir turimus produktus. Dėl aromato tai čia jau fantazijos reikalas - drąsiai tarkuokite citrinos, apelsino žieveles, dalį miltų keiskite kakava, o galbūt liofilizuotų uogų saujelę įbersite? Vietos improvizacijoms - į valias!
- Cukrų galite pakeisti rudu cukrumi, kuris suteiks karamelės poskonį, arba cukraus pudra, bet tokiu atveju rekomenduoju sumažinti kiekį iki 100g.
- Įprastus kvietinius miltus galima pakeisti mišiniu iš 100g kvietinių ir 30g kukurūzų krakmolo, kad gautumėte dar puresnę tekstūrą. Vietoje įprasto pieno tinka naudoti riešutų pieną (migdolų, lazdynų riešutų) arba kokosų pieną, kuris suteiks subtilų egzotišką aromatą.
- Sviestą galima pakeisti kokosų aliejumi, jei norite lengvo kokosų skonio.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai
Reklama
- Pagrindinė sėkmingo genoise biskvito paslaptis – labai gerai išplakti kiaušinius su cukrumi. Svarbu plakti ilgai, mažiausiai 7-10 minučių elektriniu plaktuvu didžiausiu greičiu, kol masė pabals ir padidės tris kartus. Kuo geriau išplaksite, tuo puresnis bus biskvitas.
- Miltus būtinai sijokite, kad biskvitas būtų lengvas ir purus. Įmaišydami juos, naudokite mentelę ir maišykite labai atsargiai, „permesdami" masę iš viršaus į apačią, kad nesuspausti jau įplakto oro.
- Sviesto ir pieno mišinio temperatūra turėtų būti šilta, bet ne karšta, kad nesugadintų kiaušinių struktūros. Labai svarbu pirma sumaišyti dalį tešlos su šiuo mišiniu atskirai, o tik tada sujungti su pagrindine mase, taip išvengsite sėdančios tešlos.
- Iškepusį biskvitą atvėsinkite formoje apie 10 minučių, tada nuimkite formos kraštus ir leiskite visiškai atvėsti ant grotelių. Jei norite išlaikyti maksimalų drėgnumą, biskvitą galite suvynioti į maistinę plėvelę dar šiltą.
Atsiliepimai