Spurgos - tai apvalios gražios formos desertas su saldžiu arba sūriu įdaru arba visai be jo. Gal spurgos ir nėra pats sveikiausias užkandis, bet jos labai gardžios bei sočios. Tad mūsų šeimoje labai pamėgtos ir tikrai dažnai gaminamos. Ypatingai, jas mėgsta mano vaikai - lygiai taip pat, kaip aš mėgau jas savo vaikystėje, kai pagamindavo močiutė (o vėliau paruošdavo ir mama).
Tikros klasikinės spurgos yra gaminamos iš mielinės tešlos bei kepamos gruzdintuvėje. Rekomenduojame jums spurgų receptą iš vaikystės - šitokias jums tikriausiai ruošdavo močiutė, kai atvažiuodavote į svečius. Nieko nebelaukiam ir būtinai pasigaminam jau šiandien. Prie mėgstamos kavos ar arbatos puodelio - jos tikrai tobulos!
Galimos ingredientų alternatyvos
Gaminant šias tradicines spurgas, galite eksperimentuoti su keliais ingredientais:
Reklama
- Vietoje įprasto pieno galite naudoti augalinį pieną, pavyzdžiui, kokosų ar migdolų, tačiau tai šiek tiek pakeis skonį.
- Sviestą galima pakeisti margarinu, kokosų aliejumi arba net grietine, jei norite kitokios tekstūros.
- Jei neturite sausų mielių, galite naudoti šviežias mieles (apie 30 gramų), tik reikės ilgesnio kildinimo laiko.
- Cukrų galima pakeisti medumi arba klevų sirupu, tačiau reikės sumažinti skysčių kiekį recepte.
- Vaniliną galima pakeisti vanilės ekstraktu, citrinos žievele arba kardamonu, kuris suteiks kitokį, bet malonų aromatą.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Norint pasiekti geriausių rezultatų gaminant močiutės mielinės spurgos, štai keletas patarimų:
- Visada naudokite kambario temperatūros produktus – ypač kiaušinius ir sviestą, tai padės tešlai geriau iškilti.
- Aliejaus temperatūra turi būti optimali (apie 170-180°C) – per karštas aliejus greitai apkeps spurgas iš išorės, bet vidus liks žalias; per šaltas – spurgos sugers per daug aliejaus ir bus sunkios.
- Tešlą kildinant svarbu ją laikyti šiltoje, bet ne karštoje vietoje be skersvėjų.
- Prieš formuojant spurgas, tešla turi būti pakankamai elastinga ir nelipni – jei reikia, įberkite daugiau miltų.
- Nedarykite spurgų per didelių, nes jos gali neiškepti viduje.
- Kai smeigiate į spurgas konditerinį švirkštą įdarui, darykite tai, kai spurgos jau šiek tiek atvėsusios, bet dar šiltos.
Atsakinėjama į Komentarą