Vis norėjau pagaminti kroketus kažkokius kitokius, kad nebūtų permirkę tiek riebalų. Galiausiai šovė mintis, kad galiu juos kepti orkaitėje ir pažiūrėti kaip pavyks. Galiu pasakyti, tik kad pavyko daug skaniau nei tikėjausi. Jie gavosi traškūs, o tai man labai patiko. :)
Šis receptas išsiskiria tuo, kad kroketai nėra permirkę riebalais, kaip tradiciniai, kepti giliame aliejuje. Tai ne tik sveikesnė alternatyva, bet ir leidžia geriau pajusti natūralų bulvių ir sūrio skonį. Kiekvienas kąsnelis yra tikras lietuviškos virtuvės šedevras – paprastas, bet neįprastai skanus!
Galimos ingredientų alternatyvos
- Nors klasikiniame recepte naudojamas fermentinis sūris, galite eksperimentuoti su kitais sūriais – puikiai tiks Čederio, Gouda, ar net Parmezano sūris. Jei norite ryškesnio skonio, įmaišykite truputį Rokforo ar mėlynojo sūrio.
- Bulves galima pakeisti saldžiosiomis bulvėmis arba pusę bulvių pakeisti virtomis morkomis – taip suteiksite patiekalui papildomų maistinių medžiagų ir spalvingumo.
- Džiūvėsėlius galima pakeisti smulkintais riešutais (migdolais, lazdyno riešutais) arba avižiniais dribsniais, sumaišytais su sezamo sėklomis – tai suteiks papildomo skonio ir tekstūros.
- Norėdami pagardinti, į bulvių masę galite įmaišyti smulkintų žolelių – petražolių, krapų, rozmarinų ar čiobrelių.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai - Jei norite, kad kroketai būtų dar traškesni, prieš dėdami į orkaitę, apipurkškite juos truputį alyvuogių aliejaus purškikliu. Tai padės susiformuoti tobulai auksinei plutelei.
- Bulvių košė turėtų būti gana tiršta, kad būtų lengviau formuoti kamuoliukus. Jei košė per skysta, įmaišykite šiek tiek krakmolo arba miltų.
- Prieš formuodami kamuoliukus, galite bulvių masę palaikyti šaldytuve apie 30 minučių – taip bus lengviau formuoti.
- Kepant orkaitėje, praėjus pusei kepimo laiko, atsargiai apverskite kroketus – taip jie apskrus tolygiai iš visų pusių.