Kadangi artėja kepsnių sezonas, o gal dauguma iš jūsų jau jį ir atidarė, pristatau savo vyro mėgstamiausią dėl išraiškingo skonio jautienos pjausnį - antrekotą. Ir iš karto turiu gerą žinią: norint iškepti tobulą antrekotą, nereikia patiems eksperimentuoti - užtenka per amžių amžius sukauptas kulinarinės paslaptis pritaikyti savo virtuvėje. Taigi, jei nutiko taip, kad įsigijote antrekotą (kitaip didkepsnį "Rib Eye" be kaulo), ir nežinote, ką su juos daryti, arba niekaip nedrįstate, bet vis svajojate šį pjausnį išsikepti namie, pasidalinsiu su jumis kaip iškepti tobulą antrekotą be kaulo.
Egzistuoja kelios paslaptys:
1. Tinkamas pasirinkimas. Pirmiausiai, sultingas ir gero aromato jautienos didkepsnis "Rib Eye" be kaulo, kol dar neiškeptas turi būti panašus į marmuro gabalėlį gausiai išmargintą riebalų gyslelėmis. Antra taisyklė, renkantis didkepsnį, stori riebalų kailinukai jo pakraščiuose, kurie nuo špižinės keptuvės karščio ims tirpti ir suteiks mėsai aromatą, skonį ir minkštumą. Jokiais būdais jų nenupjaustykite, jie privalomi. Trečioji taisyklė, riebalai turi būti šviesūs. Jei jie yra geltoni, mėsa nebus sultinga. 300 gramų tinkamai pasirinkto, sveikos tamsiai raudonos spalvos didkepsnio sočiai užteks vienam išalkusiam arba dviems ne tokiems alkaniems valgytojams.
2. Kuklus marinavimas. Kai jau turite įsigiję kokybišką antrekotą, prieš jį kepant, tikrai naudinga, gerai nusausinus popieriniu rankšluosčiu, kiek pamarinuoti kambario temperatūroje. Antrekoto, kaip ir kitų jautienos pjausnių, neverta perkrauti marinatais - užtenka apvolioti lašelyje aliejaus, sugrūstuose pipiruose, uždengti česnakais, keliomis dašio (oi, kaip jis tinka su riebesne jautiena!) ar rozmarino šakelėmis, keliomis citrinos žievelės juostelėmis ir prie šono priglausti pora lauro lapų. Mėsą šiame patale marinuoti reikėtų bent pusvalandį, žinoma, marinato aromatas įsigers labiau, jei mėsą marinuotis paliksite bent valandai. Ir kol kas jokios druskos!
Reklama
3. Žaismingas kepimas. Kadangi antrekotas turi daugiau riebalų nei kiti kepsniai, jį geriau ruošti sunkioje špižinėje keptuvėje, o ne kepsninėje. Kepsninėje iš antrekoto išbėga riebalai, dėl to nukenčia skonis. Be to, išbėgę riebalai gali sukelti rimtą liepsną ir kepsnį apdeginti, o štai špižinėje keptuvėje antrekotas tuose riebaluose spirga. Taip pat patarčiau investuoti į vynuogių kauliukų aliejų, kuris pasižymi aukšta smilkimo temperatūra, todėl itin tinka, didelį karštį mėgstančiam, antrekoto kepimui. Kaip tikriausiai jau supratote keptuvę su aliejumi turėsite įkaitinti itin gerai - kol pasirodys dūmelis. Ir tik dabar laikas berti druską: 300 gramų antrekotui reikės dviejų trečdalių arbatinio šaukštelio druskos! Gal dar šiek tiek pipirų? Kai antrekotas padruskintas ir gerai papipirintas, lieka jį guldyti į vieną keptuvės pusę, gerą minutę nejudinti ir apvertus perdėti į kitą keptuvės pusę, ir taip kepti maždaug 5-6 minutes, jei kaip ir mes, mėgstate ryškiai rausvos spalvos antrekotą. Nerekomenduoju trumpinti kepimo laiko, net jei itin mėgstate didkepsnius su krauju, kadangi antrekotui reikia šiek tiek laiko, kad riebalai išsilydytų ir paskleistų savo magiją.
Reklama
4. Apgalvotas patiekimas. Išėmę didkepsnį iš keptuvės, leiskite jam pailsėti ant medinės lentelės, užkloję su folija, ir 10 minučių nepjaukite. Šiuo būdu sultys pasiskirstys po visą didkepsnį ir atėjus laikui jį pjaustyti, iš jo nepabėgs. Kol antrekotas ilsisi, į taurę įsipilkite raudono vyno, pusę ciabatt'os perpjaukite išilgai pusiau, gautas dalis, aptepus aliejumi, pasiskrudinkite iš abiejų pusių. Kai duona šiek tiek atvės, vidines riekių puses ištrinkite su česnaku ir aptepkite majonezo ir garstyčių su medumi mišiniu (3 valgomiesiems šaukštams majonezo - 1 šaukštas garstyčių su medumi). Paimkite gerą saują rukolų, jas apvoliokite toje pačioje keptuvėje, kur kepė kepsnys ir klokite ant vienos duonos riekės. O ant rukolų išdėliokite antrekoto gabalėlius, užvožkite su kita rieke ir ragaukite. Argi ne tobula?