Kodėl šis trupininis pyragas yra senovinis? Nes jį radau savo močiutės užrašuose, o juose nurodyta, kad receptas nurašytas iš "Šeimininkės vadovas, 1963 metų leidimo". Tad jame ingredientai tikrai paprasti, kuriuos būdavo ne taip sunku gauti anais laikais. Nusprendžiau išmėginti pagaminti - tikrai nenuvylė. Nuostabus pyragas prie kavos ar arbatos puodelio. Pasilepinam!
Reklama
Galimos ingredientų alternatyvos
- Miltai: galima naudoti ne tik įprastus kvietinius miltus, bet ir speltų miltus arba pakeisti dalį miltų (apie 100 gramų) avižiniais ar grikių miltais, kad gautumėte riešutinį skonį.
- Sviestas: jei norite lengvesnės versijos, galite pakeisti dalį sviesto (iki 50 gramų) grietine arba natūraliu jogurtu, tačiau tuomet tešla bus minkštesnė.
- Cukrus: miltinį cukrų galima pakeisti rudu cukrumi, kuris suteiks karamelizuotą skonį, arba medumi (naudokite 200 gramų medaus vietoje 250 gramų cukraus).
- Uogienė: nors recepte minima juodųjų serbentų uogienė, puikiai tiks bet kokia namų gamybos uogienė – braškių, aviečių, slyvų ar obuolių. Galima naudoti ir šviežias uogas, sumaišytas su trupučiu cukraus ir krakmolo.
- Prieskoniai: be vanilinio cukraus ir citrinos žievelės, galima įdėti šiek tiek cinamono, kardamono ar muskato riešuto.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Norint pasiekti tobulą rezultatą, verta atkreipti dėmesį į šiuos niuansus:
- Tešlai itin svarbu, kad sviestas būtų minkštas, bet ne ištirpęs - išimkite iš šaldytuvo bent valandą prieš gamindami.
- Prieš dedant tešlą į šaldytuvą, suvyniokite ją į maistinę plėvelę, kad nesusiformuotų plutelė.
- Jei norite dar traškesnio viršaus, tarkuotus tešlos trupinius galite trumpai pakepinti sausoje keptuvėje.
- Uogienės sluoksnis neturėtų būti per storas, kitaip kepant gali išbėgti ir sudegti orkaitėje - rekomenduojamas storis apie 1 cm.
- Patikrinkite, ar pyragas iškepęs, įbesdami medinį pagaliuką - jis turi išlįsti sausas.
- Prieš pjaustydami, leiskite pyragui pilnai atvėsti, kad jis geriau išsilaikytų.
Atsakinėjama į Komentarą