Tikriausiai daugybei žmonių šis patiekalas asocijuojasi su valgykla ar dar mokyklos laikais. O ir pavadinami jie būdavo įvairiausiai - bulviniai kukuliai, šilkiniai kukuliai, bulviniai dubenėliai ir panašiai. Tokie bulvių kukuliai gali būti verdami ir visai be jokio įdaro, ir su mėsos įdaru.
Šį kartą sau įsirašau į atmintį receptą kukulių su varške, pritaikytą, patobulintą pagal mano šeimos skonio receptorius - kad nepamirščiau jų bent jau bulvių sezono metu šeimynai pagaminti. Juos skaniai sukirto ir mūsų mažasis - taigi subalansuota visai šeimai, na, bent jau vakarienei. Pamėginkite drąsiai pasigaminti ir Jūs.:)
Galimos ingredientų alternatyvos
Gaminant šilkinius virtų bulvių kukulius, galima rinktis iš įvairių alternatyvų, pritaikant patiekalą pagal savo skonį ar esamus produktus namuose. Vietoje įprastos varškės galima naudoti riebesnę ar liesesnę varškę, priklausomai nuo norimo skonio, arba net
grūdėtą varškę, kuri suteiks įdomesnę tekstūrą. Taip pat galima eksperimentuoti su sūrių rūšimis – vietoje įprasto fermentinio sūrio galite rinktis Džiugą,
mocarelą ar net mėlynąjį sūrį intensyvesniam skoniui. Žolelių pasirinkimas taip pat yra platus – be minėtų mėtų, peletrūno ar krapų, galima naudoti baziliką, rozmarinus ar čiobrelius. Bulves galima rinktis tiek miltingas, tiek vaškines, priklausomai nuo norimos tekstūros. O jei norite paįvairinti patiekalą, į varškės įdarą galite įdėti špinatų, grybų ar net smulkiai pjaustytų saulėje džiovintų pomidorų.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai
Reklama
Ruošiant šilkinius virtų bulvių kukulius, verta atkreipti dėmesį į kelis svarbius patarimus, kurie užtikrins tobulą rezultatą. Visų pirma, bulves rekomenduojama virti su luobele, nes taip jos išsaugos daugiau skonio ir maistinių medžiagų. Taip pat labai svarbu, kad bulvės būtų gerai atvėsusios prieš jas malant ar tarkuojant – taip išvengsite lipnios konsistencijos. Kukulių tešlai naudokite bulvių krakmolą, o ne kvietinius miltus – tai suteiks šilkinę tekstūrą, dėl kurios šie kukuliai ir yra taip mėgstami. Formuojant kukulius, rankas galima šiek tiek sudrėkinti, kad tešla mažiau liptų. Verdant kukulius, vanduo turėtų būti vos vos kunkuliuojantis, ne stipriai verdantis – taip kukuliai išliks vientisi. Nepervirkite kukulių – optimalus virimo laikas yra 5-7 minutės po to, kai jie iškyla į paviršių. Patiekiant patiekalą, eksperimentuokite su įvairiais padažais, kad atrastumėte savo mėgstamiausią derinį.
Jurga
Atsakyti