Dar niekada negaminau tokių skanių belgišku vaflių. Visada gamindavau ne mielinius, o dabar sugalvojau tai pakeisti, rezultatas pranoko visus lūkesčius. Visa širdimi rekomenduoju ir Jums išmėginti šį fantastišką receptą, kuris tiesiog negali nuvilti. Jau žinau ką tikrai gaminsiu artimiausią savaitgalį pusryčiams, kad palepinčiau visą savo šeimą. Tad mėginkite ir Jūs!
Galimos ingredientų alternatyvos
Šis receptas yra labai lankstus ir leidžia eksperimentuoti su ingredientais:
- Miltų alternatyvos: vietoje įprastų kvietinių miltų galite naudoti spelta miltus arba sumaišyti pusę kvietinių ir pusę viso grūdo kvietinių miltų sveikesniam variantui.
- Pieno alternatyvos: vietoje karvės pieno tinka migdolų, kokosų ar avižų pienas, jei norite veganiško varianto.
- Sviesto alternatyvos: kokosų aliejus suteiks subtilų kokoso skonį, o ghi (lydytas sviestas) – gilesnį sviestinį skonį.
- Cukraus alternatyvos: rudas cukrus, kokosų cukrus ar medus (šiek tiek mažesnis kiekis) suteiks skirtingų skonio niuansų.
- Kiaušinių alternatyvos: veganiniam variantui galite naudoti sumaišytą banano košę su šlakeliu acto.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai - Kad vafliai taptų dar puresni, baltymą ir trynį galite atskirti ir įplakti baltymus atskirai iki standžių putų.
- Vaflių tešla turi būti vidutinio tirštumo – nei per skysta, nei per tiršta. Jei tešla per tiršta, įpilkite šiek tiek pieno; jei per skysta, įberkite šlakelį miltų.
- Prieš pradedant kepti, vaflinę būtinai reikia gerai įkaitinti, kad vafliai gražiai apskrustų.
- Vaflinę patepkite plonu sluoksniu aliejaus prieš pirmą vaflio kepimą, vėliau to daryti nebereikia.
- Kepimo laiką reguliuokite pagal savo vaflinės specifiką ir norimus rezultatus – ilgesnis kepimo laikas suteiks traškesnę tekstūrą.
- Iškeptus vaflius galite laikyti šilumoje orkaitėje, uždėję ant grotelių ir įkaitinę orkaitę iki 110°C temperatūros.