Maži bei gražūs ir margai taškuoti! Putpelių kiaušiniai jau vien dėl savo išvaizdos gali užimti garbingą vietą ant Velykų stalo. Ypač jie patinka mūsų mažiesiems, nes šie kiaušiniai tarsi žaisliniai – maždaug penkis kartus mažesni už mums įprastus, vištų kiaušinius.
Nors kiaušinis mažas, bet galingas, mat nedideliame „burbuliuke” visokio gėrio telpa kur kas daugiau, nei vištų kiaušiniuose – daugiau baltymo, daugiau biologiškai aktyvių medžiagų ir vitamino B12, o štai cholesterino – kur kas mažiau, nei kituose kiaušiniuose. Dėl to šie kiaušiniai naudingi nevalgantiems mėsos, „besidietinantiems” arba fiziškai aktyviems žmonėms.
Yra sakoma, kad putpelių kiaušinius saugu valgyti net ir nevirtus. Dėl ko? Na, pasirodo, putpelių kūno temperatūra yra apie 42 laipsnius, o salmonelės ir panašūs baubai žūsta jau esant 40 laipsnių temperatūrai. Mūsų organizmui sveikiau valgyti termiškai neapdorotus kiaušinius ir net su lukštais, bet ar dažnas sutiktų traškinti tarp dantų tuos gražiuosius lukštus – nežinau. Nors yra sakoma, kad šių kiaušinių lukštų sandara labai panaši į žmogaus kaulų ar dantų, tad jeigu valgote lukštą – stiprėja nagai ir plaukai. Galima lukštus pasiruošti ir atskirai: juos susmulkinti ir sumaišyti su citrinų sultimis 1:1, gerkiti po vieną valgomąjį šaukštą prieš miegą kas antrą dieną. Sako, kad tai padeda nuo nemigos.
Taip pat šie kiaušiniai dietiniai ir dar turi daugybę mikroelementų: kalio, magnio, cinko, fosforo, vitaminų A, B1 ir B2, polinesočiųjų riebalų rūgščių ir folio rūgšties. O dar – putpelės kiaušinis yra tikras geležies čempionas. Taip pat sakoma, kad putpelių kiaušiniai padeda subalansuoti moteriškuosius hormonus, dėl to juos derėtų valgyti besilaukiančioms moterims. Japonijoje vaikai beveik kasdien gauna po kelis kiaušinukus – teigiama, kad tai gerina jų atmintį ir padeda išlaikyti dėmesį bei nepervargti. Apie naudą vyrams taip pat parašyta, kad vyriškumo šiuos kiaušinius valgant, daugėja.
mociute
Atsakyti