Manęs kažkas paklausė, ar aš mėgstu parduotuvinius marinuotus jalapeno pipirus. Tiesą sakant nelabai. Jie kažkokie primirkę, suglebę, privaryti neaiškios chemijos, ir aštrumas jų kažkoks pradingęs. O ypač kai galima patiems greitai pasidaryti. Žinau, kad tikrai atsiras bent keletas aštraus maisto gerbėjų, kuriems patiks šis receptas.
Pirmiausia lįskime į šiltnamį ir prisiskinkime(kam mažiau pasisekė - tas perkasi parduotuvėje) pipirų, šiuo atveju - jalapeno. Jie paprastai valgomi žali, dėl to aš pagražinimui paėmiau dar ir raudonų fresno chile, kurie labai panašaus aštrumo į pirmuosius, o skoniu kiek saldesni ir primenantys paprikas. Nebūtinai būtent taip daryti ir jums, galite vien tik žaliais, ar vien tik raudonais, kaip kam gražiau. Vietoje fresno pipirų tiks ir raudoni, prinokę jalapeno. Svarbiausia prieš rinkdamiesi pipirus įvertinkite savo jėgas. Aštrumas nuo marinavimo nesumažės.
Aš jums pažadu, kad paragavę šitų į parduotuvinius ir žiūrėti nenorėsite - jie traškūs, aštrūs bei kvepiantys. Šaldytuve išstovi maždaug pusantro-du mėnesius. Galbūt išsilaikytų ir dar ilgiau, bet iki to laiko jie paprasčiausiai pasibaigia. Šie pipiriukai tinka visur, kur tiktų ir raugintas agurkas: ant sumuštinio su mėsa, prie kepsnio, ar į salotas, į burrito, ar tiesiog, kaip užkandis. Kadangi sėklos neišimtos, aštrumas iš pipirų membranų pamažu pereina ir į minkštimą, taip kad gali susidaryti įspūdis, kad kuo toliau, tuo labiau jie darosi aštresni. Jeigu labai aštriai nesinori, galite sumaišyti su paprikomis, ar prieš supjaustant pipirus išimti sėklas kartu su membranomis, jeigu aštriau - bandykite su aštresnėmis rūšimis. Laisvės eksperimentuoti tikrai daug. Taip pat galima pasielgti ir su nepjaustytais pipirais, tiktai reikia jų vieną šoną įpjauti, kad galėtų actas patekti į jų vidų.
Valentinas Walinskas
Atsakyti
Sonata
Atsakyti
Valerija
Valerija
Atsakyti