Pas mus šeimoje kepenėlės yra itin mėgstamos. Visokiausiais pavidalais. Taipogi pat labai mėgstame ir paštetus, ir kepenines. Jei klaustumėt: "o kuo gi jie skirias?", tai - paštetas man, iki vienalytės masės sutrinti produktai, ir tai gali būti ne tik kepenėlės. Paštetai yra gaminami ir iš daržovių, ir iš visokių mėsyčių. O štai kepeninės pagrindą sudaro jau kepenėlės (vištos, kalakuto, jaučio arba kiaulės), o man dar labai patinka, kai jos būna maltos stambiu sieteliu. Tuomet kepeninė būna rupi bei labai gardi!
Beje, tokia kepeninę - paštetą labai gardu užsitepti
duoną,
batoną, bandelę arba kokį traškų skrebutį.
Galimos ingredientų alternatyvos
- Vištienos kepenėles galima pakeisti kalakuto kepenėlėmis, kurios suteiks šiek tiek intensyvesnį skonį. Jei mėgstate sodresnį pašteto skonį, galite išbandyti antienos kepenėles.
- Vietoje vištienos ketvirčio tinka naudoti ir kalakutienos gabalėlius su odelėmis, kurie suteiks panašią tekstūrą.
- Morkas galima pakeisti pastarnokais arba salierų šaknimis, kurios suteiks papildomo aromato.
- Pievagrybius puikiai pakeis ir kitų rūšių grybai – voveraitės, baravykai ar šitakiai.
- Brendį galima pakeisti konjaku, viskiu arba tiesiog praleisti šį ingredientą, jei pageidaujate bealkoholinio varianto.
- Prieskonių derinį galite papildyti čiobreliais, rozmarinais arba lauro lapais.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Reklama
Ruošiant kepenėles, labai svarbu jų nepervirti – tai lemia galutinį pašteto skonį ir konsistenciją. Prieš virdami kepenėles, būtinai jas gerai išmirkykite šaltame vandenyje bent 30 minučių, kad pašalintumėte kartumo pojūtį. Stambaus malimo sietelį naudokite tam, kad paštetas išliktų rupus – tai yra šio recepto išskirtinumas. Jei mėgstate švelnesnę tekstūrą, galite naudoti smulkesnį sietelį. Sultinio kiekį reguliuokite pagal savo pageidavimą – jei norite tirštesnės kepėninės, įpilkite mažiau skysčio. Paštetas tampa dar gardesnis, kai pastovi šaldytuve bent 12 valandų, tad rekomenduojama jį paruošti iš anksto.
Atsakinėjama į Komentarą