Autorius apie receptą
Jeigu ketinate savo virtuvėje kepti natūralaus raugo (sourdough bread) duoną, šis įrašas yra skirtas būtent jums. Raugo gamyba bei jo laikymas, duonos iškepimo eiga žingsnis po žingsnio.
Seniau vis kartojau, kad mes savo virtuvėje duonos tiek nesuvalgome, kad apsimokėtų kepti ją patiems. Juk taip paprasta nusipirkti parduotuvėje. Ganėtinai skeptiškai žiūrėjau į šią madą. O ir vietos dar vienam aparatui, kuris padėtų iškepti duoną, virtuvėje nelabai buvo.
Nežinau kas nutiko šiemet, bet ir aš pradėjau kepti įvairią duoną. Labiausiai mane socialiniuose tinkluose užkabino greitai plintanti sourdough duona, tad nusprendžiau visą procesą išmėginti ir savomis rankomis. Galiu pasakyti, kad visai neblogai man viskas pavyko, tad žemiau Jums visiems pateiksiu savo geriausius patarimus, kuriuos susirinkau internete ir pritaikiau sau.
Reklama
Galimos ingredientų alternatyvos Jei neturite visų išvardytų ingredientų arba tiesiog norite eksperimentuoti, štai keletas galimų alternatyvų:
Reklama
- Viso grūdo dalių kvietiniai miltai: galite pakeisti juos viso grūdo speltų miltais, rugių miltais arba viso grūdo kviečių miltais iš senovinių kviečių veislių (emmer, einkorn). Kiekviena iš šių alternatyvų suteiks duonai savitą skonį ir tekstūrą.
- Kvietiniai miltai: galite naudoti aukščiausios rūšies kvietinius miltus (550 tipo), duoninius miltus su didesniu baltymų kiekiu (12-14%), arba dalį miltų pakeisti speltų, rugių ar kitų grūdų miltais. Tačiau visiškai nepakeiskite visų kvietinių miltų, nes jie suteikia reikalingą struktūrą.
- Vanduo: galite naudoti įprastą vandentiekio vandenį, tačiau geriausi rezultatai pasiekiami su filtruotu vandeniu, kuriame mažiau chloro. Taip pat dalį vandens galima pakeisti išrūgomis ar kefyru, kad duona įgautų dar sodresnį skonį.
- Druska: geriausia naudoti jūros druską be priedų, tačiau tinka ir bet kokia kita smulki valgomoji druska. Jei norite papildomo skonio, galite pabandyti Himalajų rožinę druską ar dūminę druską.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai - Reguliuokite vandens kiekį pagal miltus - skirtingų rūšių ir partijų miltai gali sugerti skirtingą kiekį vandens. Jeigu tešla atrodo per sausa, drąsiai pridėkite dar šiek tiek vandens. Jei per lipni - šiek tiek miltų.
- Stebėkite temperatūrą - natūralaus raugo fermentacija geriausia vyksta 24-28°C temperatūroje. Šaltesnėje aplinkoje procesas užtruks ilgiau, karštesnėje - vyks greičiau.
- Nenaudokite metalinių įrankių - raugo gamyboje geriausia naudoti medinius, silikoninius ar stiklinius įrankius, nes metalas gali reaguoti su rūgštimis esančiomis rauge.
- Būkite kantrūs - natūralaus raugo duona reikalauja laiko. Nepagreitinkite proceso, nes būtent lėta fermentacija suteikia duonai ypatingą skonį ir aromatą.
- Eksperimentuokite su kepimo indu - geriausia kepti ketaus puode su dangčiu, tačiau galima naudoti ir molinį, keraminį indą ar net kepimo formą, uždengus ją folija pirmai kepimo daliai.
- Stebėkite duonos kepimą - kiekviena orkaitė kepa skirtingai, todėl stebėkite duoną ir reguliuokite laiką pagal savo orkaitę.
Atsiliepimai
Andrija
Atsakyti