Tikriausiai niekas iš mūsų skaitytojų net nesuabejotų šviežių daržovių nauda kiekvieno organizmui, bet tikrai nereikia nuvertinti ir šaldytų daržovių. Anot įvairių tyrimų, užšaldytose daržovėse išsilaikys iki 90 procentų vitaminų bei kitų naudingų žmogaus organizmui medžiagų. Pats daržovių šaldymas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip labai lengvas procesas, bet tiesą pasakius, tiesiog sudėti jas į šaldymo kamerą neužtenka.
Šaldymas yra vienas iš pačių geriausių šių dienų konservavimo būdų, kuris pade daržovėms išlaikyti ne tik daugumą vitaminų bei naudingųjų medžiagų, bet ir nepakitusį šviežių daržovių skonį, spalvą bei pačią tekstūrą.
Šį kartą Jums noriu atskleisti keletą svarbių patarimų, kurie tikrai pagerins visų šaldytų daržovių kokybės ir tikiuosi, kad padės iš naujo atrasti jų geriausius privalumus.
Jeigu norisi šaldyti daržoves, svarbiausia atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius principus - paruošimą, atitirpinimą, indus ir patį šaldymo būdą. Jeigu tinkamai užšaldysite savo daržoves, tai visuomet turėsite jų šaldymo kameroje ir tik prireikus galėsite panaudoti mėgiamiems patiekalams gaminti.
Užšaldyti galite ne tik daržoves iš savo daržo, bet ir daugumą mūsų parduotuvėse randamų daržovių, svarbiausia, kad jos būtų prinokusios bei dar nespėjusios pakeisti savo skonio savybių bei savo išvaizdos. Bet reikia nepamiršti atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurias daržoves geriau valgyti šviežias, jų nebandant šaldyti.
Labiausiai nerekomenduotina šaldyti tokių daržovių, kurios savyje turi daug vandens, pvz: svogūnai, ridikėliai, pomidorai arba agurkai (nors galima daryti ir tai, bet man asmeniškai atitirpinus nebūna skanu). Atitirpinus šios daržovės tampa minkštos, praranda savo formą ir būna nekokios išvaizdos. Taipogi nepatarčiau šaldyti gūžinių kopūstų bei bulvių. Atitirpęs kopūstas gali sutęžti ir prarasti savo traškumą, o štai bulvė pataps saldi bei minkšta. O dabar skaitome apie skirtingus daržovių šaldymo būdus žiemai (ir ne tik). :)