Tokį keptos lašišos patiekalą "sukonstravau" savo virtuvėje visai neseniai. Norėjau kiek paeksperimentuoti virtuvėje ir pasigaminti lašišą kažkaip naujai. Šis receptas gana panašus į anksčiau mano rekomenduotą
lašišos su špinatais ir pomidorais receptą. Jis tik paskelbus sulaukė itin daug dėmesio ir daugybės teigiamų skaitytojų atsiliepimų.
Lašiša su kreminiu krapų padažu - ganėtinai panašus, bet sakyčiau net dar paprastesnis receptas. Tuo pačiu tikrai ne ką prastesnis. Aš lašišą patiekiau su burokėlių ir
daržovių salotomis. Burokėlius buvau išsivirusi iš anksčiau. Juos viriau vandenyje su žiupsneliu druskos, pipirų, raudonėlio ir cukraus. Šitaip išvirti burokėliai įgijo itin aromatingą skonį.
Pačios salotos buvo tikrai skanios. Šį kartą aš jas apšlaksčiau su alyvuogių aliejumi, bet galite rinktis ir kokį savo pamėgtą padažą.
Galimos ingredientų alternatyvos
- Jei neturite lašišos, galite naudoti ir kitą riebią žuvį, pavyzdžiui, upėtakį arba jūros lydeką.
- Vietoje neriebios grietinėlės tinka naudoti kokosų grietinėlę arba graikišką jogurtą, jei norite mažiau kalorijų.
- Avižų grietinėlę galima pakeisti sojų arba migdolų grietinėle.
- Jei namuose neturite šviežių krapų, galite naudoti džiovintus (tik mažesnį kiekį, apie 1 valgomąjį šaukštą) arba pakeisti krapus petražolėmis, baziliku ar kitu mėgstamu žalumynu.
- Sultinį galima pagaminti iš daržovių, vištienos arba žuvies sultinio kubelio.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai
Reklama
- Kepdami lašišą, stebėkite, kad ji nesukeptų per daug – lašiša geriausiai išlaiko savo skonį ir maistines savybes, kai vidus lieka šiek tiek rausvas. Idealu kepti vidutinėje kaitroje 3-4 minutes kiekvieną pusę, priklausomai nuo gabaliukų storio.
- Prieš kepdami, leiskite lašišai pasiekti kambario temperatūrą – taip ji iškeps tolygiau. Kad padažas būtų kremingesnis, prieš supilant grietinėlę į keptuvę, galite ją šiek tiek pašildyti atskirai.
- Patiekalą galima papuošti papildomais šviežiais krapais ir citrinos griežinėliais – tai ne tik pagerins išvaizdą, bet ir suteiks gaivumo.