Daugeliui žmonių žodis steikas iškart asocijuojasi su restoraniniu maistu, kurį namuose ganėtinai sunku tinkamai paruošti. Bet aš galiu patikinti, kad Jūs klystate. Steiką idealiai galima pasigaminti savo namuose ir net neprireiks laukti kažkoios ypatingos progos, kad jį pagaminti. Galite restorano lygio patiekalą sumeistrauti namuose per ganėtinai trumpą laiką.
Dviems porcijoms paruošti užtenka vieno brandintos jautienos kepsnio. Aš pati šį kartą naudojau 30 dienų brandintą Feel the beef jautienos nugarinę. Tai toks mėsos gabalas, kuris yra išpjautas iš jauno galvijo, kuris ganosi laisvai Baltijos šalių pievose ir brandinamas 30 dienų. Tokios mėsos neprireiks labai gardinti prieskoniais, o pati mėsa yra bus minkšta, sultinga bei turtinga skoniu. Ko gero gardesnės jautienos aš dar nebuvau valgiusi.
Šį kartą dalinuosi itin skaniu steiku, kuris yra su kavos aromatu. Taigi, kavos ir jautienos mėgėjai būtinai išmėginkite.
Galimos ingredientų alternatyvos
- Jei neturite brandintos jautienos nugarinės, galite naudoti ir kitus aukštos kokybės jautienos gabalus, pavyzdžiui, antrekotas arba išpjova taip pat puikiai tiks šiam receptui.
- Jei nerandate 30 dienų brandintos mėsos, tiks ir trumpiau brandinta – 14 ar 21 dienos.
- Vietoje tirpios kavos galite naudoti maltą espresso kavą, kuri suteiks dar intensyvesnį aromatą. Taip pat galima eksperimentuoti su įvairių skrudinimų kava – tamsiau skrudinta suteiks intensyvesnį skonį, šviesiau – subtilesnį.
- Džiovintą čiobrelį galima pakeisti šviežiu čiobreliu (tada reikėtų naudoti šiek tiek daugiau) arba rozmarinu, kuris taip pat puikiai dera su jautiena.
- Baltuosius pipirus galima pakeisti juodaisiais, nors jie suteiks aštresnį skonį.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai
Reklama
- Svarbiausias gero steiko paslaptis – leisti mėsai pasiekti kambario temperatūrą prieš kepimą. Išimkite mėsą iš šaldytuvo bent 30 minučių prieš ruošiant.
- Kepant steiką, naudokite sunkią keptuvę, geriausiai ketaus, kuri tolygiai paskirsto karštį ir išlaiko aukštą temperatūrą.
- Norėdami patikrinti steiko kepimo laipsnį, naudokite termometrą: vidutiniškai keptas (medium rare) steikas turėtų pasiekti 55-57°C vidinę temperatūrą, vidutinis (medium) – 60-63°C.
- Po kepimo būtinai leiskite steikui "pailsėti" suvyniotam folijoje – tai leidžia mėsos sultims pasiskirstyti tolygiai ir užtikrina, kad kiekvienas kąsnis bus sultingas.