Šie blyneliai gaunasi kvapnūs, minkšti bei labai tinkantys su įvairiausiais padažais. Tokius blynelius galite patiekti tiek vakarienei, tiek pietums. Jei blynus supjaustome gabaliukais, tada bus ir nuostabus užkandis. Blynams pagaminti rinkitės kietesnį sūrį, bet vietoje sūrio galima naudoti ir varškę, tik varškė būtų geriausia sausesnė, kad nesuskystintų tešlos.
Galimos ingredientų alternatyvos
Šio patiekalo grožis slypi jo universalume ir galimybėje eksperimentuoti su ingredientais:
- Blynams pagaminti rekomenduojama rinktis kietesnį sūrį, tokį kaip "Gouda", "Edamas" ar "Džiugas", tačiau galite naudoti ir kitokius variantus pagal savo skonį – "Čederį", "Parmezaną" ar net "Rokforą", kuris suteiks aštresnį skonį.
- Vietoje sūrio galima naudoti ir varškę, tačiau tuomet geriausia rinktis sausesnę, kad nesuskystintų tešlos.
- Jei norite, kad blyneliai būtų dar minkštesni, galite į tešlą įmaišyti šiek tiek grietinės ar jogurto.
- Miltus galima pakeisti pilno grūdo miltais, avižiniais ar net kokosų miltais (pastaruosius naudojant reikės mažesnio kiekio).
- Vietoje įprastų svogūnų puikiai tiks ir šalotiniai svogūnai ar laiškiniai česnakai, kurie suteiks švelnesnį aromatą.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai - Norint, kad cukinijos blyneliai būtų tobuli, svarbu gerai nusausinti sutarkuotas cukinijas, nes jos turi daug drėgmės. Galite ne tik leisti joms nuvarvėti sietelyje, bet ir papildomai nuspausti jas rankų pagalba ar naudojant švarų virtuvės rankšluostį.
- Jei tešla vis tiek atrodo per skysta, nesivaržykite įdėti šiek tiek daugiau miltų.
- Kepant blynelius, svarbu palaikyti vidutinę temperatūrą – per karšta keptuvė gali nudeginti blynelius iš išorės, paliekant juos žalius viduje.
- Geriausia naudoti neprisvylančią keptuvę ir kepti nedideliame kiekyje aliejaus.
- Jei norite dar aromatingesnių blynelių, galite į tešlą įdėti smulkintų šviežių žolelių – petražolių, krapų ar baziliko.