Šis receptas atkeliavo iš mano močiutės virtuvės, kur ji kiekvieną sekmadienį ruošdavo šiuos gardžius virtinukus visai šeimai. Virtinukų paslaptis slypi ne tik kokybiškuose ingredientuose, bet ir ypatingame tešlos paruošime, kuris užtikrina, kad virtinukai būtų minkšti, elastingi ir nesuirtų verdant. Be to, šiuos virtinukus galima užšaldyti ir išsivirti vėliau, kai norisi greitai ir skaniai pavalgyti.
Galimos ingredientų alternatyvos
- Virtinukams galite naudoti įvairių rūšių miltus - kvietinius, speltų ar net kukurūzų miltus (jei norite beglutiminio varianto).
- Vietoje aliejaus tinka ir tirpintas sviestas, kuris suteiks tešlai riebesnį, sodresnį skonį.
- Įdarui galite rinktis ne tik kiaulienos, bet ir jautienos, vištienos ar kalakutienos faršą.
- Jei mėgstate vegetarišką maistą, faršą galite pakeisti grybų ir varškės mišiniu, arba tiesiog naudoti varškę su prieskoniais.
- Česnaką galima pakeisti česnakų milteliais (0,5 arbatinio šaukštelio), o svogūną - svogūnų milteliais (1 arbatinis šaukštelis).
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai
Tešlos minkštumui užtikrinti, rekomenduojama ją minkyti mažiausiai 5 minutes, kol taps elastinga. Tešlos pastovėjimas yra būtinas - tai padeda jai tapti dar elastingesnei ir lengviau išsikočioti. Formuojant virtinukus, įdaro dėkite ne per daug, kad verdant virtinukai nesuirtų. Verdant virtinukus, vandenį būtinai pasūdykite ir virinkite ant vidutinės ugnies - taip virtinukai išvirs tolygiai. Virtinukai yra išvirę, kai iškyla į vandens paviršių - paprastai tai užtrunka apie 5-7 minutes. Patiekite juos iškart po virimo, kol dar karšti.
Kotryna
Atsakyti