Pavasarinė žolių sriuba – tai tikras gamtos dovanotas lobis, kuriame susipina šviežių, jaunų dilgėlių skonis ir maistingumas. Ši tradicinė lietuviška sriuba jau šimtmečius yra mūsų protėvių gydymosi ir stiprinimosi šaltinis ankstyvą pavasarį, kai organizmas išsiilgsta vitaminų po ilgos žiemos. Dilgėlės – tikras supermaistas, kupinas geležies, vitamino C, kalcio ir kitų vertingų medžiagų, kurios sustiprina imunitetą ir suteikia energijos. Šis receptas atgaivina seną lietuvišką tradiciją rinkti ir vartoti laukines žoleles, pritaikant jas šiuolaikinei virtuvei. Sriuba yra švelni, aromatingi, su maloniai žaliu atspalviu, kuri atgaivina kūną ir dvasią pirmaisiais pavasario mėnesiais.
Galimos ingredientų alternatyvos
Jei neturite galimybės prisiskirti dilgėlių arba tiesiog norite išbandyti kitokį skonį, galite naudoti kitas laukines žoleles: garšvas, kiaulpienes, rūgštynes arba špinatų lapus. Vištienos sultinį galima pakeisti
daržovių sultiniu, jei norite vegetariško varianto. Vietoje poro tiks ir paprastas svogūnas arba laiškiniai svogūnai. Jei nemėgstate kiaušinio sriuboje, galite jį praleisti arba pakeisti grietinėle.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Rinkdami dilgėles, pasirūpinkite storesnėmis pirštinėmis, kad neapsidegintumėte. Rinkite jaunas, šviežias dilgėles, kurių lapeliai dar nežydėję – jos turi švelnesnį skonį. Prieš dedant dilgėles į blenderį, būtinai jas kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu, kad neliktų žemių ar mažų vabaliukų. Jei norite išsaugoti daugiau vitaminų, dilgėles įdėkite pačioje gaminimo pabaigoje. Sriuba dar skanesnė antrą dieną, kai skoniai geriau susijungia.