Jau net nebežinau, kiek kartų esu virusi šią trintą pomidorų sriubą su lęšiais ir cukinijomis, nes kažkodėl ji man labai tinka, aš jos dažnai pasiilgstu. Tad nusprendžiau, kad laikas jai keliauti į internetą. Jei neturite cukinijos, tai vietoje jos galima įpjaustyti dar vieną saliero stiebą ir pakepinti porą tarkuotų morkų - nieko ne prasčiau. Bet vat lęšių man čia labai norisi ir trūktų, jeigu jų nebūtų.
Prie šios sriubos labai tinka orkaitėje paskrudinta bagetė / čiabata /
batonas su sviestu+česnaku+petražolėmis+druska arba su sūriu. Nieko daugiau nelaukiam ir pradedam gaminti! :)
Reklama
Galimos ingredientų alternatyvos
- Vietoje cukinijos galima naudoti baklažaną, moliūgą arba papildomą saliero stiebą kartu su tarkuotomis morkomis.
- Lęšiai gali būti įvairių rūšių: raudonieji lęšiai suteiks tirštesnę konsistenciją, žalieji ar juodieji (Beluga) išlaikys savo formą ir suteiks sriubai tekstūros.
- Jei neturite šviežių pomidorų ar pomidorų tyrės, puikiai tiks ir konservuoti pomidorai savo sultyse.
- Sultinį galima pagaminti iš daržovių, vištienos ar jautienos sultinio kubelių, arba tiesiog naudoti vandenį su papildomais prieskoniais.
- Parmezano sūrį galima pakeisti kitu kietuoju sūriu, pavyzdžiui, džiugo ar pekorino.
- Vietoje balzaminio acto galima naudoti obuolių actą arba citrinos sultis gaivumui suteikti.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai - Prieš verdant lęšius, rekomenduojama juos pamirkyti šaltame vandenyje bent 30 minučių – tai sutrumpins virimo laiką ir palengvins virškinimą.
- Svogūnus ir česnaką kepinkite ant vidutinės kaitros, kad jie karamelizuotųsi, bet nesudegtų – tai suteiks sriubai gilesnį, saldrūgštį skonį.
- Jei mėgstate tirštesnę sriubą, garinimo proceso metu puodą galite palikti praviru dangčiu, kad išgaruotų daugiau skysčio.
- Prieš trinant sriubą, leiskite jai šiek tiek atvėsti – taip bus saugiau dirbti su elektriniu trintuvu.
- Balzaminį actą ir cukrų įdėkite pačioje gaminimo pabaigoje, kad galėtumėte tiksliai subalansuoti sriubos skonį pagal savo pomėgius.
- Šviežių žolelių, tokių kaip bazilikas ar petražolės, geriau dėti jau į patiekiamą sriubą, o ne virimo metu – taip jos išlaikys savo aromatą ir maistinę vertę.