Labai puikiai pavykę kotletai iš žuvies su morkomis ir cukinijomis. Pamenu, kai pamačiau receptą viename žurnale, man jie nepasirodė iš tų, kuriuos norėčiau pagaminti jau tą pačią dieną. Bet mano vaikams jų nuotrauka pasirodė itin graži ir liepė pagaminti, nors įprastai žuvies patiekalų jie nelabai valgo. Bet šį kartą nutiko visiškai priešinai valgėme visa šeima ir norėjome dar. Beje, turiu pripažinti, kad jie ne tik skanūs, bet ir lėkštėje dėl savo spalvų atrodo itin gražiai ir apetitiškai. Būtinai gaminsime ateityje, nes labai džiaugiuosi, kad vaikai valgo daugiau žuvies (taip pat ir aš su vyru).
Mano ingredientai nurodyti kaip ir žurnale 1-2 asmenims, aš keturių asmenų šeimai ingredientus patrigubinau, tai pavalgėme labai sočiai. Šių ingredientų kiekių užteks dviem ne itin alkaniems.
Galimos ingredientų alternatyvos
Nors recepte naudojama starkio filė, galite drąsiai eksperimentuoti su kitomis baltosios žuvies rūšimis –
menkė,
upėtakis,
jūros lydeka ar
tilapija taip pat puikiai tiks. Jei neturite cukinijos, galite ją pakeisti
moliūgu. Vietoje morkų galima naudoti saldžiąsias bulves arba pastarnokus, kurie suteiks panašų saldumą ir spalvą. Kukurūzų krakmolą galite pakeisti bulvių krakmolu arba maždaug dvigubu kiekiu miltų. Alyvuogių aliejų galima pakeisti kokosų, rapsų arba saulėgrąžų aliejumi, priklausomai nuo jūsų skonių preferencijų.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Norint pasiekti geriausią rezultatą, žuvį reikėtų kapoti ne per smulkiai, kad išliktų tekstūra. Daržoves rekomenduojama pjaustyti labai smulkiai arba tarkuoti smulkia tarka, kad jos gerai susilietų su žuvimi. Prieš formuojant kotletus, masę galima palikti šaldytuve apie 30 minučių – taip ji taps tvirtesnė ir kotletus bus lengviau formuoti. Kepant svarbu neperkaitinti aliejaus, kad kotletai neprisviltų ir iškeptų tolygiai. Kotletus reikėtų kepti vidutinio karštumo keptuvėje, kol jie įgaus gražią auksinę spalvą. Patiekti rekomenduojama iškart po kepimo, kol jie dar karšti ir sultingi.
Laura
Atsakyti