Seniau visada gamindavau žagarėlius be kefyro (taip išmokau iš močiutės). Bet jau ganėtinai seniai gaminu tik su kefyru, su jais rezultatas tiesiog stulbinantis!
Galimos ingredientų alternatyvos
Nors tradiciniame recepte naudojamas riebus kefyras, jį galima pakeisti natūraliu jogurtu arba grietine, sumaišyta su trupučiu vandens. Jei namuose neturite kefyro, puikiai tiks ir pasukos. Miltus galima naudoti ne tik kvietinius, bet ir sumaišyti su spelta miltais (santykiu 4:1), taip gaunant subtilesnį skonį. Cukrų galima pakeisti rudų cukrumi arba cukraus pudra, o jei mėgstate saldžiau, galite įdėti šaukštą medaus. Kepimui galima naudoti ne tik rafinuotą aliejų, bet ir kokosų aliejų, kuris suteiks žagarėliams subtilų, egzotišką aromatą.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai Svarbiausias gero žagarėlio paslaptis – tinkama tešlos konsistencija. Ji neturėtų būti per kieta, bet ir ne per minkšta. Jei tešla per daug limpa prie rankų, įdėkite šiek tiek daugiau miltų, bet neperdozuokite – žagarėliai turi būti purus ir lengvi. Aliejus kepimui turėtų būti gerai įkaitęs, bet neperkaitęs – optimali temperatūra yra apie 160-170°C. Kai įdėsite tešlą į aliejų, ji turėtų iškart pakilti į paviršių ir pradėti kepti. Iškepusius žagarėlius geriausia dėti ant popierinio rankšluosčio, kad nubėgtų aliejaus perteklius. Prieš patiekiant, žagarėlius galima apibarstyti cukraus pudra arba cinamonu.
Valentina Aš tokius žagarėlius kepu labai dažnai. Tik nededu kiaušinių ir druskos.
Atsakyti
Alma
Atsakyti
Aldona
Aldona
Atsakyti
Aldona
Atsakyti
Andrė