Šį kartą norėčiau su Jumis pasidalinti nuostabiu blynelių receptu ir tuo pačiu savo per daug metų sukauptais universaliais patarimais, kaip kepti blynus, kad jie pavyktų nuostabūs.
1. Prieš išmaišydami tešlą nusijojame miltus. Kam? To reikia tam, kad miltai prisisotintų deguonies! Tešla gausis daug puresnė.
2. Pieną bei kiaušinius naudojame tik kambario temperatūros. Tai reiškia, kad kiaušinius daug anksčiau išimame iš šaldytuvo, nei esame pasiruošę maišyti blynų tešlą, o pieną galima netgi pašildyti.
3. Maišydami tešlą, iš pradžių gerai sumaišome pieną su kiaušiniais išplaktais su druska bei cukrumi, o po to pamažu įmaišome miltus.
4. Prieš pradėdami kepti blynus, į tešlą įpilame maždaug šaukštą aliejaus ir gerai išmaišome. Blynai gausis elastingesni, o tešla visai nelips prie keptuvės.
5. Tešla privalo nebūti nei per daug skysta, nei per tiršta. Ji turėtų būti maždaug tirštumo kaip būna skysta grietinė.
6. Geriausiai visi blynai iškepa špižinėje keptuvėje.
7. Jeigu blynus kepate špižinėje keptuvėje - patepame ją itin nedideliu kiekiu aliejaus, tik tiek, kad pavilgytumėte paviršių.. Jeigu kepsite tefloninėje keptuvėje - to daryti visai nereikia. Jeigu blynai šiek tiek lips prie keptuvės - įpilame dar nepilną šaukštą aliejaus į tešlą.
8. Nuo to, kokį kiekį tešlos sugebėsite įpilti į keptuvę, priklausys blyno purumas bei plonumas. Todėl susiraskite idealią porą "keptuvė + samtelis" ir visada naudokite kepdami visus blynus. Įpilame į centrą keptuvės tešlos samtelį ir pakreipdami, paversdami keptuvę į visas puses, leidžiame tešlai tolygiai pasiskirstyti ant keptuvės paviršiaus.
9. Kepame blynus tik prieš tai labai gerai įkaitinę keptuvę.
10. Kad neperdžiovintumėte ir neperkeptumėte savo kepamų blynų, nelaukite, kad apačia blyno pasidengs ruda plutele (neapkepkite stipriai). Apverčiame blyną, kai tik jo apačia tampa gražios auksinės spalvos.
11. Naudojame tik plonas medines menteles.
12. Su lig kiekvieno blyno iškepimu, keptuvė automatiškai darosi vis karštesnė. Tai reiškia tik vieną, nepaliekame kepančio blyno ir nenueiname daryti kitų darbų! 🙂
13. Jeigu savo virtuvėje turite dvi keptuves, kepame blynus abiejose (sutaupysite daug laiko ir visa šeima bus laimingesnė valgydama karštus ir tik ką iškeptus blynus).
14. Iškeptus blynus dedame į lėkštę vieną ant kito, kiekvieną iš jų patepdami sviestu arba pertepdami mėgstame uogiene (jeigu darysite
blynų tortą). Jeigu gaminsite blynelius su įdaru, dedame ant jų įdaro ir susukame.
15. Niekada nebijokite eksperimentuoti gamindami įvairiausius blynelius su įdaru (grietinė su ikrais, obuoliai su cinamonu, bananai su citrina, sūris su dešra…) ir mėgaujamės skanaudami!
Reklama
O dabar paprastų, bet labai skanių blynelių receptas. :)
Danutė
Atsakyti