Aš tikrai nesu veganė arba vegetarė, bet tikrai stengiuosi per mėnesį nors 1-3 dienas visai nevartoti mėsos, o jeigu labai pasiseka - ir jokių kitų gyvuliškos kilmės ingredientų. Toks apsisprendimas itin praturtino mano šeimos patiekalų asortimentą ir man atsirado visai naujas poreikis kulinarinei kūrybai ir eksperimentams. Užduotis tikrai nėra lengva, juk reikia gardžiai bei sočiai pamaitinti išrankius šeimos gurmanus - mėsaėdžius, kokie tikrai yra mano šeimyniškiai. Bet kai kurie patiekalai susilaukia didžiulių pagyrų.
Vienas iš tokių, kuris labai patiko mano vyrai - veganezas (tai majonezo pusbrolis arba veganiškas majonezas). Skonis šiek tiek skiriasi, bet padažas gaunasi savitai skanus bei idealiai pakeičia majonezą įvairiose mišrainėse, užteptas ant sumuštinių, balinant barščius arba ruošiant padažus. Gal ir nereiktų jo vadinti majonezu, nes nėra čia prasmės nieko apgaudinėti. Veganezas yra pagamintas iš visiškai šviežių ingredientų, savyje turi daug galimybių skoniu nurungti jūsų šaldytuve esantį majonezą bei šitaip išgarsinti savo labai kuklų vardą.
Šis veganezas taip pat labai praverčia per Kūčias, kai negalima vartoti tikro majonezo.
Pagaminimui reiks turėti mikserį arba blenderį.
Galimos ingredientų alternatyvos
- Jei namuose neturite sojų pieno, galite drąsiai eksperimentuoti su kitais augaliniais pienais – migdolų, avižų, ryžių ar kokosų. Kiekvienas suteiks šiek tiek kitokį skonį ir tekstūrą.
- Vietoje klevų sirupo galima naudoti agavos nektarą, medų (jei nesiekiate griežtai veganiško varianto) arba tiesiog cukrų.
- Aliejų taip pat galite rinktis pagal skonį – saulėgrąžų, alyvuogių, rapsų ar net avokadų aliejus (nors pastarasis suteiks ryškesnį skonį).
- Jei neturite Dižono garstyčių, galite naudoti paprastas garstyčias arba garstyčių miltelius, tik tokiu atveju reikėtų šiek tiek pakoreguoti kiekį.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai
Reklama
- Gaminant veganezą, labai svarbu lėtai pilti aliejų, nes būtent taip susiformuoja emulsija, kuri suteikia padažui kremišką tekstūrą.
- Jei veganezas išsisluoksniuoja, galite pabandyti jį išgelbėti įmaišant šiek tiek daugiau sojų pieno arba citrinos sulčių.
- Taip pat rekomenduoju naudoti aukštos kokybės ingredientus, ypač aliejų ir sojų pieną, nes tai tiesiogiai paveiks galutinį skonį.
- Veganezą galite pagardinti įvairiais prieskoniais – česnakiniu druska, šviežiomis žolelėmis ar net šiek tiek aitriųjų paprikų miltelių pikantiškai versijai.