Autorius apie receptą
Namie turiu daug prisigamintos obuolienės ir pradėjau galvoti ką skanaus su ja paruošus. Ir tada prisiminiau, kad jau iš senų laikų turiu labai gerą pyrago receptą su varškės sluoksniu. Tad jį susiradau ir išsikepiau šį pyragą. Buvo iškart suvalgytas, tad kitą dieną kepiau jį dar kartą. Ir vėl susivalgė labai greitai. O šiandien atėjo laikas ir jums jį pasigaminti. Tikrai valgydami pirštelius laižysite! ;)
Galimos ingredientų alternatyvos
- Vietoje obuolienės galima naudoti kriaušių, slyvų ar kitų uogų uogienę. Ypač gerai tinka aviečių ar vyšnių džemas.
- Varškę galima pakeisti grietinine varške (Ricotta) arba maskarponės sūriu, jei norisi dar kreminiškesnio skonio.
- Jei neturite 9% riebumo varškės, tinka ir 5% arba 15% riebumo varškė – tiesiog skiriasi galutinis kremiškumo lygis.
- Cinamoną galima pakeisti vanile, kardamonu arba apelsinų žievele, priklausomai nuo to, kokį aromatą norite išgauti.
- Vietoje krakmolo galima naudoti bulvių krakmolą arba 2 valgomuosius šaukštus miltų, tačiau tuomet varškės sluoksnis gali būti šiek tiek sunkesnis.
Reklama
Patiekalo gaminimo patarimai - Prieš gaminant pyragą, visi produktai turėtų būti kambario temperatūros – ypač svarbu, kad sviestas būtų minkštas, o varškė ne ką tik iš šaldytuvo.
- Tešlą galima paruošti iš anksto ir laikyti šaldytuve, bet tokiu atveju reikėtų ją išimti 30 minučių prieš formuojant pyragą.
- Jei norite ypač traškios tešlos, galite ją prieš kepimą 15 minučių palaikyti šaldytuve.
- Kepant svarbu sekti, kad pyrago viršus per greitai neparuduotų – jei taip nutinka, uždenkite pyragą folija ir kepkite toliau.
- Pyragas skanesnis, kai pilnai atvėsta, todėl rekomenduojama jį kepti iš vakaro ir palikti per naktį, kad skoniai susijungtų.
- Patiekiant galima pabarstyti milteliniu cukrumi arba patiekti su grietinėle ar vaniliniais ledais.
Atsiliepimai